Аналітичні матеріали

Інформаційно-просвітницьке видання «Земельна реформа в Україні в контексті розвитку аграрної економіки та розвитку сільських територій»

Через майже двадцять років земельної реформи в Україні залишаються критичні неузгодженості між правами, інтересами та очікуваннями щодо її результатів між власниками земельних часток (паїв), орендарями, індивідуальними сільськими господарствами, сільськогосподарськими підприємствами, органами місцевого самоврядування та державними органами, які здійснюють регулюючу функцію у сфері земельних відносин.

Більш того, реформі вкрай бракує єдиного та несуперечливого підходу до узгодження регулювання ринку землі зі потребами соціально-економічного розвитку сільських територій.

Напруженість взаємовідносин між зацікавленими сторонами визрівала тривалий час, як мінімум, з початком розпаювання земель (з 1996 року) та реорганізації колективних селянських господарств (з 1999 року).

Протягом цього тривалого періоду структурувались інтереси, виходячи із очкувань від різних властивостей земельних ресурсів в аграрній сфері:
1. землі як права власності та джерела орендного доходу дрібних власників земельних часток (паїв),
2. землі, як інвестиційного ресурсу сільгоспвиробництва, який дозволяє залучати сільськогосподарські кредити як для великого, так і дрібного сільгоспвиробництва;
3. землі, як основного засобу виробництва для фермерських господарств, агрохолдингів;
4. землі, як джерела податкових надходжень для місцевих бюджетів та держбюджету;
5. землі, як інвестиційного ресурсу та засобу виробництва для не аграрних сфер економічної активності (житлове будівництво, містобудування, туризм, промислове виробництво, добувна промисловість тощо).

На сучасному етапі ці застарілі проблеми потребують негайного вирішення для ефективного просування земельної реформи та загального розвитку сільських територій України.

Завантажити

 

Нові інструменти фінансування під майбутній врожай. Бразильський досвід впровадження системи CPR. Можливості та реалії для України.

Завантажити

 

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL