Заходи проекту "Сприяння розвитку фінансування під заставу майбутнього врожаю в Україні"

ПРЕС-РЕЛІЗ - Семінар на тему: Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України

 seminar12062014-title

FAO

Продовольча та 
сільськогосподарська 

організація (ФАО) ООН


Європейський банк 

реконструкції та розвитку
AMDI-logo-big

Громадська організація 

«Інститут розвитку аграрних ринків»

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

Інститут розвитку аграрних ринків в рамках проекту «Сприяння розвитку фінансування під заставу майбутнього врожаю в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) 12 червня 2014 року у приміщені готелю «Україна» м. Житомир провив семінар на тему: «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України».

На семінарі із доповіддю на тему «Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України» виступив Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», експерт Інституту розвитку аграрних ринків України. Зокрема він зазначив, що на часі постало завдання сформувати чітко структуровану та адекватну умовам діяльності в аграрному секторі економіки систему фінансового-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, яка б передбачала ефективне функціонування сучасних фінансових інструментів, диференційованих в розрізі окремих категорій товаровиробників. Одним із таких інструментів для малих та середніх сільгоспвиробників можуть стати аграрні розписки.

Виконуючий обов’язки директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Сергій Клюца у своїй доповіді охарактеризував аграрні розписки як інноваційний механізм залучення кредитних ресурсів агровиробниками України. В межах презентації було зроблено огляд додаткових гарантій, що аграрні розписки надають інвесторам, дана оцінка юридичних ризиків боржників за аграрними розписками та способів їх мінімізації. Також були надані практичні консультації щодо деяких аспектів використання аграрних розписок.

Експерт проекту ЮНІДО/ГЕФ «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України» Микола Кобець розповів про можливості отримання грантової допомоги та полегшення доступу до кредитних ресурсів, що надаються МСП при їх участі в програмах міжнародної технічної допомоги. Основну увагу було приділено проектам спрямованим на підвищення енергоефективності виробництва та використання відновлюваних джерел енергії.

У заході взяли участь близько 20 учасників.

Матеріали семінару:

pdf АГРАРНІ РОЗПИСКИ Механізми впровадження в Україні для фінансового забезпечення аграрного виробництва - Клюца С.О.

pdf Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України - ПУГАЧОВ М.І.

pdf Міжнародні проекти як засіб доступу МСП до кредитних ресурсів - Кобець М.І.

 

ПРЕС-РЕЛІЗ семінару «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України»

seminar29042013-title2

 

Європейський банк 

реконструкції та розвитку

 

 

 Продовольча та 
сільськогосподарська 

організація ООН (ФАО)

 


Міністерство аграрної політики 
та продовольства України

Громадська організація 
«Інститут розвитку аграрних ринків»
energobank
ПАТ "ЕНЕРГОБАНК" 


ПРЕС-РЕЛІЗ

29 квітня 2014 року відбулося засідання семінару Інституту розвитку аграрних ринків на тему: «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України».

Виконуючий обов'язки директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Сергій Клюца у своїй доповіді охарактеризував аграрні розписки як інноваційний механізм залучення кредитних ресурсів агровиробниками України. В межах презентації було зроблено огляд додаткових гарантій, що аграрні розписки надають інвесторам, дана оцінка юридичних ризиків боржників за аграрними розписками та способів їх мінімізації. Також були надані практичні консультації щодо деяких аспектів використання аграрних розписок.

На семінарі із доповіддю на тему «Перспективи застосування аграрних розписок при здійсненні кредитування виробників зерна комерційними банками України» виступив Олександр Коротков, начальник управління приватного банкінгу ПАТ «ЕНЕРГОБАНК», провідний експерт Інституту розвитку аграрних ринків України. Зокрема він зазначив, що розвиток аграрного сектору є стратегічно важливим напрямком для розвитку економіки України в цілому і сьогодні дуже важливо спільними зусиллями держави, міжнародних організацій та фінансових установ віднайти механізми для фінансування даного сектору економіки. Так, одним із таких інструментів можуть стати аграрні розписки, перевага яких полягає в створенні зручних умов для малих та середніх сільгоспвиробників для отримання кредитів під заставу майбутнього врожаю.

Експерт Громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків» Валерій Лебедь підкреслив, що система аграрних розписок є вагомим інструментом отримання сільгоспвиробниками додаткових фінансових ресурсів під заставу майбутнього урожаю. Реєстр аграрних розписок (реєстр АР) – один із самих важливих компонентів цієї системи, без якого неможливо запустити механізм аграрних розписок та забезпечити його подальше функціонування. За своїми характеристиками реєстр АР більш всього подібний до реєстру складських документів на зерно. Поінформував, що розпочато пілотний проект, в рамках якого відбувається створення та тестування в тому числі програмного забезпечення для ведення реєстру АР.

У заході взяли участь близько 30 учасників.

Організатори – Громадська організація «Інститут розвитку аграрних ринків» за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку, Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) та ПАТ «ЕНЕРГОБАНК».


Матеріали семінару:

АГРАРНІ РОЗПИСКИ - Механізми впровадження в Україні для фінансового забезпечення аграрного виробництва

 

ПРЕС-РЕЛІЗ науково-методологічного семінару «Проблеми матеріально-технічного та фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств України»

seminar-title

 


Національний науковий центр 
«Інститут аграрної економіки»

 

 


Громадська організація
«Інститут розвитку аграрних ринків»

 Продовольча та сільськогосподарська 
організація (ФАО) ООН

 

 

 


ebrr
Європейський банк 
реконструкції та розвитку

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

28 березня 2014 року відбулося засідання науково-методологічного семінару Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») та ГО «Інститут розвитку аграрних ринків» на тему«Проблеми матеріально-технічного та фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств України».

Завідувач відділу ринку матеріальних ресурсів ННЦ «ІАЕ» Олександр Захарчук охарактеризував проблеми матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств. У своїй доповіді він привернув увагу учасників заходу до критичного стану матеріально-технічного забезпечення вітчизняного АПК.
Вирішення нагальних проблем матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників потребує виваженого та системного підходу з боку держави, підсумував Олександр Захарчук.

На семінарі із доповіддю на тему «Аграрні розписки – інноваційний механізм залучення матеріальних ресурсів під забезпечення майбутнім урожаєм» виступив , в.о. директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Мінагрополітики України Сергій Клюца. У своїй доповіді він охарактеризував ризики, що обмежують інвестування під заставу майбутнього врожаю та представив схеми функціонування аграрних розписок.

У заході взяли участь близько 60 учасників.

Організатори – ННЦ «Інститут аграрної економіки» і Громадська організація «Інститут розвитку аграрних ринків» за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН та Європейського банку реконструкції та розвитку, Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ).

Матеріали семінару:

pdf   АГРАРНІ РОЗПИСКИ - інноваційний механізм залучення матеріальних ресурсів під забезпечення майбутнім урожаєм / Клюца Сергій, експерт Інституту розвитку аграрних ринків, в.о. директора ДП "Аграрні реєстри" /

 pdf   Проблеми матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств України / Захарчук Олександр, завідувач відділу ринку матеріальних ресурсів ННЦ «ІАЕ», доктор економічних наук /

 

ПРЕС-РЕЛІЗ семінару «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України»Агентство США
з міжнародного розвиткуПродовольча та
сільськогосподарська

організація (ФАО) ООН


Європейський банк

реконструкції та розвитку

 


Міністерство аграрної політики
та продовольства України

 


Громадська організація
«Інститут розвитку аграрних ринків»

 


ПРЕС-РЕЛІЗ

Інститут розвитку аграрних ринків за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Європейського банку реконструкції та розвитку, Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) та Агентства США з міжнародного розвитку 7 лютого 2014 провів семінар «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України».

У роботі семінару взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США), Міжнародної фінансової корпорації (МФК), Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС), компаній «БАСФ Т.О.В.», «Сингента», банківських установ, професійних галузевих та наукових організацій.

У ході семінару було розглянуто механізми впровадження системи аграрних розписок в Україні для фінансового забезпечення аграрного виробництва (ведення реєстру, обіг, оподаткування операцій, моніторинг та реалізація застави при використанні аграрних розписок), перспективи застосування аграрних розписок при здійсненні кредитування виробників зерна комерційними банками України, створення та особливості функціонування реєстру аграрних розписок.

Під час проведення семінару з доповідями виступили директор Інституту розвитку аграрних ринків Андрієвський В.Є., заступник директора Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України Кузьменков О.О., консультант з юридичних питань компанії «БАСФ Т.О.В.» Клюца С.О., експерт Інституту розвитку аграрних ринків Коротков О. О.

В обговоренні прийняли участь Богданова А.В. (АМР США), Борчевський В.М. (компанія «Сингента), Гарі Роше (Проект МФК «Агрострахування/ Агрофінансування в Україні»), Шуткевич В. (ШАРС), Рабенко С.Л. (МФК).

 

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ семінару "Формування системи фінансування малого та середнього бізнесу у аграрному секторі України"

 


Продовольча та сільськогосподарська
організація (ФАО) ООН

 

 


Громадська організація
«Інститут розвитку аграрних ринків»

 Національний науковий центр
«Інститут аграрної економіки»

 

 Національний університет біоресурсів
і природокористування України

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

24 грудня 2013 року Інститутом розвитку аграрних ринків в рамках проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) «Сприяння розвитку фінансування під заставу майбутнього врожаю в Україні», за підтримки ННЦ «Інститут аграрної економіки» та Національного університету біоресурсів і природокористування України було проведено семінар на тему: «Формування системи фінансування малого та середнього бізнесу у аграрному секторі України». Захід відбувся у конференц-залі ННЦ «Інститут аграрної економіки».

Під час проведення семінару з доповідями виступили: САБЛУКПетро Трохимович, доктор економічних наук, професор, академік НААН, радник при дирекції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», ХУДОЛІЙ Любов Михайлівна, доктор економічних наук, завідувач кафедри фінансів та кредиту Національного університету біоресурсів і природокористування України, КЛЮЦА Сергій Олександрович, консультант з юридичних питань компанії БАСФ, ЛЕБЕДЬ Валерій Гнатович, експерт Громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків», АНДРІЄВСЬКИЙ Віктор Євгенович, директор Громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків».

У ході семінару були розглянуті наступні питання:

  • Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України.
  • Аграрна розписка як перспективний спосіб залучення інвестицій під заставу майбутнього врожаю.
  • Реєстр аграрних розписок – створення та особливості його функціонування.
  • Інструменти фінансування та страхування аграрного бізнесу в Україні.
  • Інтеграція систем кредитування складських документів на зерно та сільськогосподарських товаровиробників під заставу майбутнього врожаю та заставу врожаю, що знаходиться на зберіганні в Україні.

Матеріали семінару:

Інтеграція систем кредитування сільського господарства під заставу майбутнього та зібраного врожаїв / Андрієвський В.Є., академік УАН, директор Інститут розвитку аграрних ринків

- АГРАРНІ РОЗПИСКИ Новітній інструмент безпечного інвестування у агровиробництво / Клюца С.О., експерт Інституту розвитку аграрних ринків, виконавчий директор юридичної фірми "Дарина"

- Інструменти фінансування  та страхування   розвитку аграрного бізнесу в Україні / Худолій Л.М., д. е. н., проф., завідувач кафедри фінансів і кредиту НУБіП України

 

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL