Main | Main | AMDI news | ПРЕС-РЕЛІЗ - конференція «Тенденції інноваційного розвитку аграрного ринку – запорука відродження сільських територій»

Agrarian Markets Development Institute News

ПРЕС-РЕЛІЗ - конференція «Тенденції інноваційного розвитку аграрного ринку – запорука відродження сільських територій»

  seminar-kherson-18-09-2014seminar29042013-title

 
usaidlogo

kherson-amdinistration-logo

amdilogoПРЕС-РЕЛІЗ

Інститут розвитку аграрних ринків в рамках реалізації проектів АМР США «Фінансові системи та діалог в аграрній політиці» та «Вода для аграрного сектору» 18 вересня 2014 року провів конференцію на тему: «Тенденції інноваційного розвитку аграрного ринку – запорука відродження сільських територій».

Захід відбувся за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Експерт Інституту розвитку аграрних ринків Олексій Ліпков, презентував проект «Вода для агросектору», який спрямований на покращення економічної спроможності сільських виробників та конкурентноздатності сільських громад, шляхом відновлення їх доступу до водних ресурсів. Повідомив, що з квітня по вересень 2014 року внесено інвестицій у два пілотних проекти на суму близько 3,5 млн. грн. Так, громада с. Чкалове отримала у свою власність напірний польовий поливальний водопровід, який дає змогу робити зрошення на 240 га земельних угідь. Як наслідок цього, в наступному році громада очікує збільшення кількості плати за землю на 57 000 грн. в місцевий бюджет, а також на 19 000 грн. від сплати податку з доходів власників земельних паїв. Громада с. Новокаїри отримала у свою власність комунальний поливний водопровід протяжністю 10 км, що забезпечить водою для технічних потреб кожного власника присадибної ділянки. Це значно покращує перспективи соціально-економічного розвитку громади та дозволить витрачати отримані доходи прозоро, оформлюючи рішенням сільської ради і направляти їх на покращення водопостачання мешканців населеного пункту.
Учасники конференції із зацікавленістю ознайомилися з результатами реалізованих проектів, підтвердили високу актуальність вирішення завдань забезпечення сталого водопостачання в області. Зокрема, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Коваленко Є.Є. у своїх коментарях відзначив збереження у гарному стані мережі магістральних водних каналів і не розкритий потенціал роздаткових водогонів, які безпосередньо доставляють воду на поля.

Експерт Інституту розвитку аграрних ринків Сергій Клюца у своїй доповіді охарактеризував аграрні розписки як інноваційний механізм залучення кредитних ресурсів агровиробниками України. В рамках презентації було зроблено огляд додаткових гарантій, які надаються інвесторам та надано оцінку юридичних ризиків боржників за аграрними розписками та способів їх мінімізації. Також було проведено практичні консультації щодо деяких аспектів використання аграрних розписок.

Експерт Інституту розвитку аграрних ринків Олексій Зволинський, повідомив, що під час виконання проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Фінансові системи та діалог в аграрній політиці», було створено необхідні інструменти для стійкого секторального і регіонального регулювання ринку людського капіталу в інтересах роботодавців. Підкреслив, що такий інструментарій і експертиза можуть бути реалізовані в Херсонській області. На підтримку цієї ініціативи, найближчим часом буде укладено меморандум між Інститутом розвитку аграрних ринків та Херсонської обласною державною адміністрацією.

Експерт Інституту розвитку аграрних ринків Сергій Панцир, представив учасникам конференції один з напрямків діяльності Інституту по запровадженню системи ефективного управління у сфері аграрної, земельної політики та сільського розвитку. Системи ефективного управління (Performance Management) набули поширення у розвинених країнах і забезпечили чітку орієнтацію політики на результативні показники вигод цільових груп політики – сільських мешканців, сільгоспвиробників тощо. Система дозволяє мінімізувати адміністративні видатки, залучити ресурси та підтримку від недержавних інституцій, зменшити нецільові видатки із державного бюджету, а також підвищити якість адміністративних та інших послуг, які надаються органами влади та місцевого самоврядування. Керівництво Херсонської ОДА висловило зацікавленість у запровадженні системи ефективного управління та намір співпрацювати з ІРАР у цій сфері.

На думку директора Фундації «Відкрите суспільство», експерта Інституту розвитку аграрних ринків Івана Сікори, вкрай важливим є чітко ідентифікувати базові ризики корупції та втрати від них для місцевих бюджетів, що має знайти відображення у змісті стратегії соціального та економічного розвитку області та інших державних цільових програмах, що визначають антикорупційну, аграрну та земельну політики. Іван Сікора зазначив, що Інститут розвитку аграрних ринків разом із партнерами готовий здійснити громадський моніторинг корупційних ризиків в аграрній та земельній сферах, організувати публічне обговорення отриманих результатів разом із зацікавленими сторонами та підготувати пропозиції до нормативно-правових документів, що регулюють земельну та аграрну політики на Херсонщині.

Отже, учасники конференції висловили вдячність Агентству США з міжнародного розвитку та Інституту розвитку аграрних ринків за представлений формат міжнародної допомоги і сподівання на подальшу плідну співпрацю.


У заході взяли участь близько 80 учасників.

 

 

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL