Main | Main | AMDI news | ПРЕС-РЕЛІЗ - Семінар на тему: Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України

Agrarian Markets Development Institute News

ПРЕС-РЕЛІЗ - Семінар на тему: Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України

 seminar12062014-titleПродовольча та 
сільськогосподарська 

організація (ФАО) ООН


Європейський банк 

реконструкції та розвитку

CEI-logo

Центральноєвропейська
ініціатива (ЦЄІ) Громадська організація
«Інститут розвитку аграрних ринків»

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

Інститут розвитку аграрних ринків в рамках проекту «Сприяння розвитку фінансування під заставу майбутнього врожаю в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) 12 червня 2014 року у приміщені готелю «Україна» м. Житомир провив семінар на тему: «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України».

На семінарі із доповіддю на тему «Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України» виступив Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», експерт Інституту розвитку аграрних ринків України. Зокрема він зазначив, що на часі постало завдання сформувати чітко структуровану та адекватну умовам діяльності в аграрному секторі економіки систему фінансового-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, яка б передбачала ефективне функціонування сучасних фінансових інструментів, диференційованих в розрізі окремих категорій товаровиробників. Одним із таких інструментів для малих та середніх сільгоспвиробників можуть стати аграрні розписки.

Виконуючий обов’язки директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Сергій Клюца у своїй доповіді охарактеризував аграрні розписки як інноваційний механізм залучення кредитних ресурсів агровиробниками України. В межах презентації було зроблено огляд додаткових гарантій, що аграрні розписки надають інвесторам, дана оцінка юридичних ризиків боржників за аграрними розписками та способів їх мінімізації. Також були надані практичні консультації щодо деяких аспектів використання аграрних розписок.

Експерт проекту ЮНІДО/ГЕФ «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України» Микола Кобець розповів про можливості отримання грантової допомоги та полегшення доступу до кредитних ресурсів, що надаються МСП при їх участі в програмах міжнародної технічної допомоги. Основну увагу було приділено проектам спрямованим на підвищення енергоефективності виробництва та використання відновлюваних джерел енергії.

У заході взяли участь близько 20 учасників.

Матеріали семінару:

pdf АГРАРНІ РОЗПИСКИ Механізми впровадження в Україні для фінансового забезпечення аграрного виробництва - Клюца С.О.

pdf Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України - ПУГАЧОВ М.І.

pdf Міжнародні проекти як засіб доступу МСП до кредитних ресурсів - Кобець М.І.

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL