Main | Main | AMDI news | ПРЕС-РЕЛІЗ семінару «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України»

Agrarian Markets Development Institute News

ПРЕС-РЕЛІЗ семінару «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України»

seminar29042013-title2

 

Європейський банк 

реконструкції та розвитку

 

CEI-logo


Центральноєвропейська
ініціатива (ЦЄІ)

 Продовольча та 
сільськогосподарська 

організація ООН (ФАО)

 


Міністерство аграрної політики 
та продовольства України

Громадська організація 
«Інститут розвитку аграрних ринків»
energobank
ПАТ "ЕНЕРГОБАНК" 


ПРЕС-РЕЛІЗ

29 квітня 2014 року відбулося засідання семінару Інституту розвитку аграрних ринків на тему: «Формування комерційної системи фінансового забезпечення агропромислового комплексу України».

Виконуючий обов'язки директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Сергій Клюца у своїй доповіді охарактеризував аграрні розписки як інноваційний механізм залучення кредитних ресурсів агровиробниками України. В межах презентації було зроблено огляд додаткових гарантій, що аграрні розписки надають інвесторам, дана оцінка юридичних ризиків боржників за аграрними розписками та способів їх мінімізації. Також були надані практичні консультації щодо деяких аспектів використання аграрних розписок.

На семінарі із доповіддю на тему «Перспективи застосування аграрних розписок при здійсненні кредитування виробників зерна комерційними банками України» виступив Олександр Коротков, начальник управління приватного банкінгу ПАТ «ЕНЕРГОБАНК», провідний експерт Інституту розвитку аграрних ринків України. Зокрема він зазначив, що розвиток аграрного сектору є стратегічно важливим напрямком для розвитку економіки України в цілому і сьогодні дуже важливо спільними зусиллями держави, міжнародних організацій та фінансових установ віднайти механізми для фінансування даного сектору економіки. Так, одним із таких інструментів можуть стати аграрні розписки, перевага яких полягає в створенні зручних умов для малих та середніх сільгоспвиробників для отримання кредитів під заставу майбутнього врожаю.

Експерт Громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків» Валерій Лебедь підкреслив, що система аграрних розписок є вагомим інструментом отримання сільгоспвиробниками додаткових фінансових ресурсів під заставу майбутнього урожаю. Реєстр аграрних розписок (реєстр АР) – один із самих важливих компонентів цієї системи, без якого неможливо запустити механізм аграрних розписок та забезпечити його подальше функціонування. За своїми характеристиками реєстр АР більш всього подібний до реєстру складських документів на зерно. Поінформував, що розпочато пілотний проект, в рамках якого відбувається створення та тестування в тому числі програмного забезпечення для ведення реєстру АР.

У заході взяли участь близько 30 учасників.

Організатори – Громадська організація «Інститут розвитку аграрних ринків» за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку, Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) та ПАТ «ЕНЕРГОБАНК».


Матеріали семінару:

АГРАРНІ РОЗПИСКИ - Механізми впровадження в Україні для фінансового забезпечення аграрного виробництва

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL