Main | Main | AMDI news | ПРЕС-РЕЛІЗ - круглий стіл "Формування системи фінансування аграрного сектору: доступність, стабільність, ефективність"

Agrarian Markets Development Institute News

ПРЕС-РЕЛІЗ - круглий стіл "Формування системи фінансування аграрного сектору: доступність, стабільність, ефективність"


ФІНАНСОВІ СИСТЕМИ ТА ДІАЛОГ В АГРАРНІЙ ПОЛІТИЦІ


ПРЕС-РЕЛІЗ

Інститут розвитку аграрних ринків в рамках проекту АМР США «Фінансові системи та діалог в аграрній політиці» організував та провів круглий стіл на тему «Формування системи фінансування аграрного сектору: доступність, стабільність, ефективність».

Засідання відбулося 19 квітня 2013 року о 11 годині за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 55 (Великий конференц-зал НАН України, 2 поверх).

Відкрив засідання директор ГО «Інститут розвитку аграрних ринків» Андрієвський В.Є. Затим, передав можливість вступного слова Ахіджанову Б.Р., директору Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства України, який нагадав про деякі напрямки роботи Міністерства, в тому числі розробку напрямків кредитування та дотацій сільхозвиробника.

Заступник директора ННЦ«Інститут аграрної економіки» Пугачов М. І. освітив питання фінансових чинників розвитку аграрного сектору України, враховуючи його многофункціональність, серед яких найчастіше згадуються екологічна, соціальна та економічна. Наголосив на можливих ризиках, які можуть негативно вплинути на зменшення рівня кредитоспроможності малих та середніх сільськогосподарських підприємств.

Ознайомив з Системою кредитування під заставу врожаю, що знаходиться на зберіганні (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно), Клюца С.О., консультант з юридичних питань компанії БАСФ. Ознайомив з запропонованою структурою Гарантійного фонду і внесків до нього та перевагами, які будуть надаватися. Також наголосив, що сума виплати відшкодування власникам зерна у зв’язку з неспроможністю елеватора визначатиметься на підставі прогнозованих цін на продукцію, що затверджуватимуться Гарантійним фондом до початку чергового маркетингового року.

Коротков О., керуючий відділенням ПАТ «Креді Агріколь Банк», розповів про статистично-методологічні викладки, принципи модельного розрахунку розмірів внесків до Гарантійного фонду та плану накопичення фондом грошових коштів.

Про ефективність програм державної підтримки аграрного сектору розповіла провідний науковий співробітник ННЦ "Інститут аграрної економіки", експерт ІРАР Сеперович Н.В.

Віце - президент Агро-корпоративного напрямку Швейцарської компанії Swiss Re Corporate Solutions Артюшин О.В., розповів про нові підходи до управління ризиками в ланцюгу поставок сільськогосподарської продукції, які використовуються їх спеціалістами. Звернув увагу, що компанія заснована 1863 року і за час існування продемонструвала свою компетентність, бажання і вміння крокувати вперед разом з часом, зберігаючи високі показники стабільності та надійності.

Енн Берг, експерт з питань розвитку товарних ринків та Джон Краулі, експерт з питань інвестиційної банківської діяльності та фінансових інструментів Проекту USAID FINREP-II розповіли про досвід мінімізації кредитних ризиків у сільському господарстві за рахунок використання деривативів.

Ахіджанов Б.Р., висловив подяку за організацію заходу та запрошення до участі в ньому. Наголосив на необхідності подібних зустрічей, запросив до обговорення та активної участі у роботі над актами, які розробляє Міністерство.

Також у заході взяли участь представники інших банківських установ, професійних галузевих організацій, компаній – постачальників матеріально-технічних ресурсів, агробізнес формувань та наукових установ.

Інформаційні матеріали круглого столу:

- Фінансові чинники розвитку аграрного сектору України
Пугачов Микола Іванович

Система кредитування під заставу врожаю, що знаходиться на зберіганні (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно)
Клюца Сергій Олександрович

- Ефективність програм державної підтримки аграрного сектору в Україні
Сеперович Наталія Володимирівна

- Рішення з управління ризиками в аграрному секторі економіки
Артюшин Олександр Володимирович

Довідка

Інститут розвитку аграрних ринків виконує проект АМР США «Фінансові системи та діалог в аграрній політиці».
Цілі проекту:
• розширення доступу до фінансування сільського господарства шляхом розробки правових платформ та інструментів для ефективного кредитування під заставу майбутнього та зібраного врожаїв;
• зміцнення державно-приватного діалогу з питань політики, механізми якого призведуть до більш передбачуваної та прозорої сільськогосподарської політики, залученню інвестицій у даний сектор.
Основні завдання проекту:
• підтримка впровадження механізму кредитування під заставу майбутнього урожаю відповідно до міжнародної практики з метою розширення доступу малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів.
• удосконалення законодавства, що регулює обіг складських документів на зерно для розширення доступу малих та середніх сільгоспвиробників до фінансових ресурсів.
• сприяння та зміцнення державно-приватного партнерства з метою становлення більш прозорої і ринково орієнтованої сільськогосподарської політики на стійкій основі.
Щоб дізнатися більше, будь ласка, зайдіть на http://amdi.org.ua/uk/projects/fsapd.html

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL