Main | Main | AMDI news | Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно" прийнято в першому читанні

Agrarian Markets Development Institute News

Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно" прийнято в першому читанні

6 вересня 2012 року за результатами розгляду питань порядку денного Верховної Ради України було прийнято в першому читанні Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно".

 

За результатими Поіменного голосування ЗА прийняття проекту проголосувало 235 народних депутата, Проти – 0, Утрималось – 0, Не голосували – 92. На час розгляду проекту в сесійній залі було зареєстровано 327 народних депутатів України.

У проекті пропонується внести до законів України «Про зерно та ринок зерна в Україні» та «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» зміни, якими визначаються засади створення та функціонування Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (у подальшому – Гарантійний фонд) як державної цільової спеціалізованої непідприємницької установи, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування виконання відповідних зобов‘язань, та порядок відшкодування названим фондом володільцю складського документу на зерно вартості переданого на зберігання зерна у випадку неспроможності зернового складу повернути це зерно.

Прийняття вказаного проекту, має створити сприятливі умови для підвищення надійності системи складських документів на зерно; підвищення привабливості складських документів на зерно як фінансового інструменту короткотермінового кредитування виробників зерна; збільшення надходжень у галузь виробництва зерна та у сільське господарство загалом.

Як випливає з Пояснювальної записки до проекту, отримавши складські свідоцтва, поки зерно зберігається на складі, його власник може передати це зерно іншій особі, а також отримати під заставу цього зерна кредит. Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно у випадку його створення гарантує власникам складських документів, в тому числі кредиторам (банкам) відшкодування вартості зерна (пропонується законопроектом до 90%), якщо зерновий склад не в змозі повернути його.

Раніше - 19 червня 2012 року відбулося засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, на якому було розглянуто проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно) реєстраційний №9610 та «Про аграрні розписки», реєстраційний №9611. Проекти було схвалено і рекомендовано прийняти парламентом за основу для подальшого розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Розробку документів проводила Міжвідомча робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, до складу якої входили народні депутати України, провідні спеціалісти Інституту Розвитку Аграрних Ринків, представники професійних громадських об’єднань, банків, бізнес формувань та інших зацікавлених міністерств та відомств.

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL