Main | Main | AMDI news | Проект Закону про аграрні розписки прийнято в першому читанні

Agrarian Markets Development Institute News

Проект Закону про аграрні розписки прийнято в першому читанні

 

6 вересня 2012 року за результатами розгляду питань порядку денного Верховної Ради України було прийнято в першому читанні Проект Закону про аграрні розписки.

 

За результатими Поіменного голосування ЗА прийняття проекту проголосувало 243 народних депутата, Проти – 0, Утрималось – 0, Не голосували – 84. На час розгляду проекту в сесійній залі було зареєстровано 327 народних депутатів України.

У проекті пропонується запровадити аграрні розписки як новий спосіб кредитування сільськогосподарських товаровиробників, у першу чергу дрібних та середніх, які не мають достатньо ліквідного майна, крім прав на майбутній вражай та молодняка сільськогосподарських тварин, під їх заставу. Прийняття цього проекту надасть можливість зазначеним товаровиробникам залучати матеріально-технічні та фінансові ресурси під заставу майбутнього врожаю.

Як випливає з Пояснювальної записки до проекту, він розроблений на підставі відповідного досвіду Бразилії, в якій для кредитування під заставу майбутнього врожаю застосовується фінансовий інструмент у вигляді розписок – договору CPR (Cedula de Produto Rugal). Завдяки використанню такого інструменту в Бразилії обсяги кредитування аграрного сектору щорічно складають 5 млрд. доларів США, а сільськогосподарські товаровиробники змогли збільшити валове виробництво і урожайність своєї продукції.

Раніше - 19 червня 2012 року відбулося засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, на якому було розглянуто проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно) реєстраційний №9610 та «Про аграрні розписки», реєстраційний №9611. Проекти було схвалено і рекомендовано прийняти парламентом за основу для подальшого розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Розробку документів проводила Міжвідомча робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, до складу якої входили народні депутати України, провідні спеціалісти Інституту Розвитку Аграрних Ринків, представники професійних громадських об’єднань, банків, бізнес формувань та інших зацікавлених міністерств та відомств.

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL