У Херсоні банкіри обговорювали з експертами проекту як залучити гроші в зрошування

round table1У Херсоні представники банківських установ разом з експертами проекту обговорили шляхи залучення фінансових ресурсів для проведення робіт по оновленню польових систем зрошення і комунальних водопроводів у сільській місцевості.

29 вересня 2016 проект USAID «Вода для агросектору» організував інформаційну зустріч «Модель фінансування агровиробників для проведення робіт з реконструкції та будівництва нових польових зрошувальних систем, на прикладі реалізації проекту «Вода для агросектору».

За словами регіонального координатора проекту «Вода для агросектору» Олексія Ліпкова, законодавче поле для залучення інвестицій в модернізацію систем зрошення дійсно не дає чіткого розуміння, як цю роботу проводити. Але така ситуація не завадила реалізувати в Херсонській області 8-ми успішних проектів будівництва нових і реконструкції існуючих внутрішньогосподарських систем зрошення і комунальних водопроводів. Практична діяльність проекту показує, що модернізація систем зрошення відбувається там, де існують локальні структури управління та обслуговування систем водопостачання. Так, наприклад, Державне управління водних ресурсів забезпечує експлуатаційні витрати на утримання магістральних водопроводів і вони є в хорошому стані. Зовсім інша ситуація для польових трубопроводів, які подають воду безпосередньо на поля. Інвестору не зрозуміло — чия це зона відповідальності? Хто несе відповідальність за утримання польових водопроводів в належному стані?

Успішна Історія проекту не була б можливою без створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), які беруть на баланс знову побудовані в рамках проекту системи зрошення і формують тарифну політику. СОК самостійно визначає внутрішню структуру платежів і розмір плати за водопостачання. Тарифна політика повинна враховувати потреби на експлуатаційні витрати, проведення планових і капітальних ремонтних робіт, а також виплати за залученими зовнішніми фінансовими ресурсами для забезпечення стійкості водопостачання. Така формула дає можливість уникнути в майбутньому дефіциту фінансових ресурсів для проведення капітального ремонту та модернізації зрошувальних систем. Зусилля проекту, в тому числі, були спрямовані на підвищення компетентності місцевого населення щодо ефективного управління внутрішньогосподарських зрошувальних мереж. Майбутнє зрошуваного землеробства безпосередньо залежить від рівня управлінської компетентності локальних громад та їх згуртованості на вирішення складних питань залучення фінансів.

Учасники зустрічі домовилися продовжити консультації для поширення позитивного досвіду проекту в практичній площині.

Інформацію про проведення даної зустрічі також було оприлюднено у Херсонських джерелах:

Інтернет-видання «Міст»
http://most.ks.ua/news/type/1/url/v_hersone_bankiry_obsuzhdali_s_ekspertami_usaid_kak_privlech_dengi_v_oroshenie

Інтернет-видання «Обозреватель»
http://oboz.ks.ua/economy/u-hersoni-bankiri-obgovoryuvali-z-ekspertami-proektu-usaid-voda-dlya-agrosektoru-yak-zaluchiti-groshi-v-zroshuvannya-093021975

round table2

 

round table3

round table4

round table5

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL