Представники місцевих громад та приватного сектора пройшли навчання з питань створення сільськогоспорадського кооперативу

Chulakivka cooperative1Інститут розвитку аграрних ринків в рамках реалізації проекту USAID «Вода для агросектору» 13-14 липня 2016 року провів 2 семінари на тему: «Створення та функціонування сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу» у селах Чулаківка Голопристанського району (13.07.16) та Горностаївка Новотроїцького району (14.07.16) Херсонської області.
У семінарах взяли участь представники сільських рад та громади сіл Чулаківка та Горностаївка, фермерських господарств «Аделаїда» та «Мир».
Метою проведення семінарів було підвищення рівня обізнаності про основні види та напрямки діяльності сільськогосподарської кооперації в Україні, основи створення та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Під час проведення семінарів розглянуто наступні питання:
1. Сільськогосподарська кооперація в Україні
2. Принципи створення та основні поняття про сільськогосподарські обслуговуючи кооперативи. Ознаки кооперативу.
3. Види діяльності та правова основа кооперативу. Права та обов’язки членів кооперативу. Фінансова основа та процедури ліквідації кооперативу.

У ході семінарів учасники проявили зацікавленість до таких тем:
– Яким чином громада може використати отриманні знання для вирішення проблеми з заміною системи опалення в сільській школі?
– Яким чином впливати на представників влади на районному та обласному рівні задля вирішення нагальних проблем села та громади?

В результаті, учасники семінарів стали краще розуміти основи законодавства в галузі сільськогосподарської кооперації в Україні та отримали знання про створення та функціонування сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу в громадах.
Планується, що після семінару активні лідери громади та фермери почнуть вести роботу з створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, утворять ініціативну групу для розробки та затвердження Статуту кооперативу.

У семінарі прийняли участь 27 осіб (11 чоловіків та 16 жінок).

Chulakivka cooperative2

Chulakivka cooperative2

Chulakivka cooperative2

Chulakivka cooperative2

Chulakivka cooperative2

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL